امروز : سه شنبه, ۲۰. آذر ۱۳۹۷
VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

PDF چاپ نامه الکترونیک

" گزارش اولین همایش دیدارآزادگان استان خراسان رضوی ، باغرودنیشابور- شهریور 96 "

تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۵
نوشته شده توسط : مدیریت وب سایت   

 

پس از حدود 4 ماه برنامه ریزی و مطالعه ، درتاریخ 8 و9 شهریور ماه، همایش 1000 نفری آزادگان استان خراسان رضوی در اردوگاه باغرود نیشابوربرگزارشد . 

این همایش 24 ساعته با جلب مشارکت بنیادشهید، تیپ 21 امام رضا(ع)،بسیج سپاه و اتاق اصنافنیشابور برگزارشدو شرکت کنندگان ضمن تجدید دیداربا همسنگران و هم بندی های دوران اسارت، از تفرج در فضای طبیعی و برنامه های متنوع ،بهره مندشدند.

همایش از ساعت 16 روز چهارشنبه 8 شهریور 1396 با استقبال و اسکورت اتوبوس های آزادگان توسط برادران نیروی انتظامی از پلیس راه تا اردوگاه شروع شد و آزادگان در میان استقبال گرم و خیرمقدم مسئولین شهرستان، فرماندار محترم، رئیس محترم بنیاد و همکارانشان ،فرماندهان محترم سپاه و بسیج نیشابور وارد اردوگاه شدند در حالی که توسط مسئولین شاخه های گل دریافت می نمودند و با شربت و شیرینی پذیرائی گردیدند.

در فرایند منظم پذیرش ، همه شرکت کنندگان ثبت نام شده و توسط آزادگان عزیز نیشابور به محل اسکان خود راهنمائی گردیدند. نماز جماعت مغرب وعشاء به نحو با شکوهی به امامت حجه الاسلام احمد پناهیان برگزارشد و در بین دو نماز ،از فرمایشات ارزشمند ایشان بهره مند شدند . بعداز صرف شام، گروهی از آزادگان برنامه ی گردشی نیشابور گردی و زیارت امام زاده محروق و بازدید از خیام و عطار را برگزیده و عده ای در اردوگاه باقی مانده و جُنگ زیبای "شب فرهنگی" با اجرای سرود،خاطرات اسارت و هنرنمائی هنرمندان در سالن تابستانی را انتخاب نمودند.

پس از نمازجماعت صبح، زیارت عاشورا در نمازخانه برگزارشد. سپس آزادگان علاقمند از پیشنهادکوه پیمائی و پیاده روی در اطراف دریاچه ماهی در فضای مفرح صبحگاهی استقبال نمودند. بعدصرف صبحانه، شرکت کنندگان به سالن همایش دعوت شده و درورودی سالن همایش، بازدید از نمایشگاه آثار دستی زمان اسارت و نمایشگاه عکس و نامه های آزادگان مورد توجه آزادگان قرار گرفته و بسیاری از شرکت کنندگان، با نمای طراحی از آسایشگاه و لباس های زرد اسارت و در کنار حبانه، عکس یادگاری می گرفتند.

ساعت 9:30 مراسم رسمی اختتامیه با یادواره ی شهدای غریب اسارت قرین گشت و با حضور پررنگ مسئولین استانی و شهرستان نیشابور ، با موزیک گروه رزم نوازان تیپ 21 امام رضا(ع) شروع شد. از میهمانان ویژه این همایش، برادرآزاده آقای تاجفر نماینده موسسه پیام مرکز و سرکارخانم افراز مسئول کمیته اسرا و مفقودین در زمان جنگ ،شرکت داشتند.

مسئول محترم موسسه پیام آزادگان مشهد، برادر آزاده،جناب مهندس عرفانی،به آزادگان و میهمانان ، خیرمقدم گفته و اهداف همایش را برشمردند ایشان از آزادگان برای ارتباط بیشتر با موسسه و مشارکت در برنامه های اثرگذار و ارزشی دعوت نمودند.

آزاده گرامی حاج آقای عابدی مقدم مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثار گران  استان خراسان رضوی نیز ضمن تشکر از برنامه های موسسه ، به ذکر خاطرات جذاب دوران اسارت پرداختند.

سپس فرماندار محترم نیشابور و معاون محترم استاندار به افتخارات و صبوری آزادگان سرافراز اشاره نموده و امنیت موجود کشور را مدیون جانبازی های ایثارگران دانستند و از برگزارکنندگان تشکر کردند.

در این مراسم، سرکار خانم افراز"ام الاسری" ناگفته هائی از غربت خانواده های اسرا و مفقودین را طی مصاحبه ای بیان داشته و جمع را متاثر نمودند.

دراین مراسم از سرود کبوتر اسیرکه توسط بنیاد استان برای آزادگان سروده شده بود ،رونمائی شد و خواننده و عوامل آن مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 

 

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

نظرسنجی

شما از جوملا چه استفاده ای می کنید؟
 

آمار سایت

OS : Linux s
PHP : 5.6.38
MySQL : 5.5.60-MariaDB
زمان : ۱۸:۱۱
ذخیره سازی : غیرفعال
GZIP : غیرفعال
اعضا : 13741
محتوا : 1910
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 1500136

نظرسنجی

نظر شما در رابطه با اطلاع رسانی سایت چیست ؟

خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 100%

تعداد آرا: 1
The voting for this poll has ended on: 11 آبان 1391 - 09:35

ماژول اسکرول جوملا