امروز : سه شنبه, ۲۰. آذر ۱۳۹۷
VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

PDF چاپ نامه الکترونیک

" آمار شهدای‌منا به روایت کشورهای مسلمان "

تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۵۶
نوشته شده توسط : مدیریت وب سایت   

آمار رسمی ارائه شده توسط کشورهایی که حجاج‌شان در فاجعه منا قربانی شده‌اند نشان می‌دهد در حدود 1284 نفر از حجاج کشته، 1666 نفر مفقود و 416 نفر مجروح شده‌اند.

به گزارش تسنیم، در حالیکه 11 روز از فاجعه منا و قربانی شدن صدها نفر از حجاج بیت‌الله الحرام گذشته، دولت عربستان سعودی هنوز آماری نهایی و نزدیک به واقعیت از قربانیان این حادثه دردناک ارائه نکرده است.


در جدول زیر نگاهی داریم به آماری که در چند روز گذشته توسط مراجع رسمی و رسانه‌ای کشورهای مختلفی که در این حادثه حجاج خود را از دست داده‌اند، منتشر شده است.


آمار رسمی ارائه شده توسط کشورهایی که حجاج‌شان در فاجعه منا قربانی شده‌اند نشان می‌دهد در حدود 1284 نفر از حجاج کشته، 1666 نفر مفقود و 416 نفر مجروح شده‌اند.


با توجه به اینکه بسیاری از اجساد قربانیان این فاجعه شناسایی نشده‌اند متأسفانه انتظار می‌رود بخش اعظم مفقودین در میان کشته‌ها جای گیرند و آمار نهایی کشته‌ها به حدود سه هزار نفر برسد.
آخرین آمار رسمی اعلام شده ازسوی وزیر بهداشت عربستان، خالد بن عبدالعزیز الفالح، در تاریخ 5 مهر  تعداد 769 کشته و 934 مجروح بوده است.


معاون وزیر بهداشت عربستان، حمد بن محمد الضویلع، در 7 مهر مجموع آمار کشته شدگان این حادثه را 4173 نفر ذکر کرده بود که بعداً تکذیب و این خبر از سایت وزارت بهداشت عربستان حذف شد.


خبرگزاری فرانسه در 12 مهر مجموع آمار اعلام شده ازسوی کشورها را 1036 کشته و 703 مفقود اعلام کرد. آمار فوق با گذشت زمان در چند مرحله توسط مراجع رسمی کشورها اصلاح شده (مثل پاکستان، نیجریه، مالی، مصر، اندونزی و...) و نسبت به روزهای اول پس از حادثه تغییرات چشمگیری داشته است و حاکی از روند تصاعدی افزایش آمار اعلامی از جان باختگان و مفقودین توسط کشورهای مختلف پس از گسترش نگرانی خانواده‌های قربانیان و فشارهای محافل مختلف سیاسی و رسانه‌ای می باشد. در عین حال باتوجه به تغییرات روزافزون در این آمارها، به نظر می رسد این ارقام نیز هنوز تا واقعیت آمار نهایی فاصله زیادی داشته باشد.

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۱
 

نظرسنجی

شما از جوملا چه استفاده ای می کنید؟
 

آمار سایت

OS : Linux s
PHP : 5.6.38
MySQL : 5.5.60-MariaDB
زمان : ۲۰:۴۱
ذخیره سازی : غیرفعال
GZIP : غیرفعال
اعضا : 13743
محتوا : 1910
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 1500222

نظرسنجی

نظر شما در رابطه با اطلاع رسانی سایت چیست ؟

خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 100%

تعداد آرا: 1
The voting for this poll has ended on: 11 آبان 1391 - 09:35

ماژول اسکرول جوملا