امروز : سه شنبه, ۲۰. آذر ۱۳۹۷
VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

PDF چاپ نامه الکترونیک

" اردوگاه پاسداران خمینی (ره) "

تاریخ انتشار خبر : يكشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۵۵

اردوگاه موصل چهار به خاطر ترکیب خاصی که از نیروهای مذهبی پیدا کرده بود، از طرف عراقی ها به این نام مقدس مفتخر گردیده بود. عراقی ها حتی در جلو درب ورودی اردوگاه تابلویی نصب کرده و روی آن نوشته بودند :« قفص حرس خمینی .»

عراقی ها به همه ی اسرای این اردوگاه به چشم پاسدار نگاه می کردند. بنابراین تا آنجا که برایشان امکان داشت اسرای این اردوگاه را از لحاظ روحی و جسمی آزار می دادند.

آمدن نیروهای رزمنده و مذهبی به این اردوگاه از یک طرف و وجود چندین روحانی ارزشمند همچون حاج آقا ابوترابی، جمشیدی، احدی، رسولی، صالح آبادی، مروتی و...

از طرف دیگر، چنان جو اردوگاه را غرق در معنویت کرده بود که هرغریبه ای وارد آن می شد از آن همه صفا، صمیمیت، خلوص، ایثار و یکپارچگی اسرا لذت می برد.

یکی از اعضای صلیب سرخ می گفت: «به جای آنکه ما به شما روحیه بدهیم شما به  ما روحیه می دهید. ای کاش تمام اسرای دنیـا مانند شما بودند».

عراقی ها با آن که از جانب اسرای این اردوگاه از همه نظر خیال شان راحت و آسوده بود ولی باز هم به خاطر حقد وکینه ای که نسبت به روحانیت و سپاه داشتند، اسرای این  اردوگاه را بیشتر از سایر اردوگاه ها تحت شکنجه جسمی و روحی قرار می دادند.

راوی: آزاده علی اصغر افضلی

به نقل از سایت جامع آزادگان

 

نظرات  

 
0 #1 محمد جواد اسکافی ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۶
با سلام گمان کنم اردوگاه پاسداران به اردوگاه موصل دو اسرای خیبر اطلاق می شد.شاید به اردوگاه چهار هم می گفتند. اما در اردوگاه دو بود که قوانین بسیار سختی را در باره ی پاسدارن و طلاب علوم دینی اعمال می کردند. والله و اعلم.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

نظرسنجی

شما از جوملا چه استفاده ای می کنید؟
 

آمار سایت

OS : Linux s
PHP : 5.6.38
MySQL : 5.5.60-MariaDB
زمان : ۲۰:۵۴
ذخیره سازی : غیرفعال
GZIP : غیرفعال
اعضا : 13744
محتوا : 1910
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 1500237

نظرسنجی

نظر شما در رابطه با اطلاع رسانی سایت چیست ؟

خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 100%

تعداد آرا: 1
The voting for this poll has ended on: 11 آبان 1391 - 09:35

ماژول اسکرول جوملا